آشنایی با ما

آشنایی با ما

  • شرکت مصالح سبز آپادانا با سهامدارانی مجرب و تحصیل کرده در رشته های متنوع علمی، فنی و مدیریتی در تاریخ ۱۳۸۷/۰۸/۰۷ تحت شماره ۳۳۷۵۸۴ در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری تهران به ثبت رسیده است.
  • مصالح سبز آپادانا با دریافت دانش فنی و آموزش عملی ایجاد جنگل باغچه از شرکت هندی افورست اکو سرویسز Afforestt Eco Services PVT India در نظر دارد آموخته های خود را به صورت خدمات مشاوره ای در اختیار دیگران (عموم) قرار دهد.
  • دانش فنی ایجاد جنگل باغچه سهل و ممتنع است تنها درختان بومی کاشته میشوند و آنها را طوری عادت میدهند که بعد از مدت کوتاهی بدون آبیاری روی پای خود ادامه حیات میدهند. این درختان صد ها سال بدون دخالت بشر رشد میکنند و یادگاری با ارزش از انسانها باقی میگذارند.
  • این دانش فنی تکنیک منحصر به فردی است تحت عنوان ” روش ایجاد و احیای جنگل به روش میاواکی” Miyawaki method of forest creation آقای میاواکی Akira Miyawaki گیاه شناس و بوم شناس، متخصص بذر و جنگلکاری طبیعی در زمین های غیرحاصلخیز معتقد است که جنگلها و فضاهای سبز بر اثر دخالت های انسانی و ورود گیاهان غیر بومی تخریب شده اند وبرای احیای این فضاهای سبز روشی با حداقل مصرف اب را ابداع نموده اند. ایشان تا کنون بیش از چهل میلیون درخت در صد و هفتاد نقطه دنیا از جمله ایالات متحده امریکا , کانادا, ژاپن,کنیا,چین,مالزی,برزیل,تایلند,هاوایی با موفقیت کاشته اند. حتی در صحرای گبی مغولستان هم که بد اب وهوا ترین نقطه دنیا شناخته شده است نیز فضای سبز ایجاد کرده اند.
    جنگل های ایجاد شده با این تکنیک بعد از مدت ۳۰ ماه نیاز به نگهداری ندارند و مانند جنگل های طبیعی کاملا خودکفا میشوند. جنگل های ایجاد شده با این روش ده برابر متراکم تر، ده برابر سریعتر از درختان معمول رشد می کنند، و ظرف ده سال درختانی یکصدساله تحویل شما می دهند.
    این روش توسط شرکت هندی افورست ایندیا دنبال شده و آنها تا کنون موفق شده اند نزدیک به سیصد هزار درخت در سراسر دنیا از جمله در ایران بکارند
  • هدف ما: گسترش فضای سبز با حداقل آبیاری در سراسر ایران و خارج ایران است.
  • فلسفه این روش: جنگل های کره زمین توسط دخالت های بشری از بین رفته اند و هنوز هم از بین می روند. دخالت های بشری همچون قطع بی رویه درختان و تبدیل آن به مواد و لوازم غیر ضرور، وارد نمودن گیاهان غیر بومی و ایجاد مزاحمت برای درختان بومی، آبیاری بیش از اندازه و تنبل کردن درختان و… همه و همه باعث نابودی جنگل ها شده است. یکی از راه های احیای این جنگل های نابود شده، ایجاد جنگل های بومی و مقاوم سازی آنها در طبیعت است که ساده ترین آنها تکنیک ژاپنی آقای میاواکی است. در حال حاضر این تکنیک کاملا در اختیار این شرکت قرار گرفته است.